Czym jest Szkoła Wrestlingu KPW?

Szkoła Wrestlingu KPW to najlepsze miejsce na rozpoczęcie swojej przygody z wrestlingiem. Szkoła rozpoczęła swoją działalność w 2015 roku. Dysponujemy sprowadzonym z USA pełnowymiarowym ringiem wysokiej klasy o wymiarach 5.5 x 5.5 metra wraz ze specjalnymi matami treningowymi, materacami oraz innym sprzętem treningowym. Zestaw ten w połączeniu z doświadczoną kadrą trenerską umożliwia komfortowe i bezpieczne treningi w profesjonalnym otoczeniu.

Miejsce treningów:

Sala gimnastyczna SP 52, przy ulicy Stefana Okrzei 6 w Gdyni.

Harmonogram:

Treningi odbywają się w formie zjazdów weekendowych – raz w miesiącu, 3 godziny dziennie. Sobota 14:00, niedziela 10:00. Dodatkowo organizujemy specjalne kilkudniowe obozy oraz raz w roku dwutygodniowy obóz letni.

Kto może dołączyć do szkoły?

Każdy kto chce się nauczyć jak zostać wrestlerem, wrestlerką, managerem, menadżerką, sędzią, komentatorem, konferansjerem, czy kimkolwiek innym w biznesie wrestlingowym, jest mile widziany. Nie potrzeba żadnego doświadczenia. Treningi odbywają się w dwóch grupach, zaawansowanej i początkującej. Jeśli nie miałeś wcześniej żadnego doświadczenia w temacie wrestlingu, znajdziesz się w grupie początkującej.

Wiek, płeć?​

Treningi przeznaczone są dla osób pełnoletnich, kobiet oraz mężczyzn. Jeśli masz 16 lub 17 lat, również możesz wziąć udział, jednak wymagana będzie pisemna zgoda rodziców (dostępna do pobrania na stronie). Nie ma górnego limitu wiekowego, jeśli czujesz się na siłach, zapraszamy!

Trenerzy:

Na kadrę trenerską składają się najbardziej doświadczeni polscy wrestlerzy i działacze oraz ich asystenci.

Piękny Kawaler – Trener główny Szkoły Wrestlingu KPW. Najbardziej kontrowersyjny i nieprzewidywalny zawodnik w naszym kraju. Absolwent brytyjskiej szkoły Source Wrestling School. 13 lat doświadczenia w świecie wrestlingu. Trenowany m. in przez takich wrestlerów jak Killian Dain (WWE), Mikey Whiplash, Don Roid. Pierwszy Mistrz Kombat Pro Wrestling. Znany z wielkiego talentu ringowego, nietuzinkowej charyzmy oraz szokujących zachowań. Bezkompromisowy i wszechstronnie uzdolniony.

Greg – Jeden z najlepszych i najbardziej doświadczonych polskich wrestlerów. Charyzmatyczny, mocno bijący i wyszczekany jak mało kto. Członek Kawalerii i były mistrz KPW Oldtown. Od 12 lat w biznesie. Na liście jego trenerów znajdują się takie nazwiska jak: Don Roid, Kamil Aleksander, Piękny Kawaler, John Klinger (Impact), Al Snow (WWE).

Jak wyglądają treningi?

Grupa początkująca skupia się na podstawowych aspektach walki wrestlingowej, m. in. zapasach, odbijaniu się od lin, bezpiecznych upadkach, prostych wrestlingowych technikach, psychologii ringowej, promach, pracy z kamerą, zachowaniu w szatni, tworzeniu postaci. Adepci poznają prawidła rządzące biznesem wrestlingowym, pracują nad ogólną kondycją fizyczną, koordynacją ruchową, kontrolą ciała i wszystkimi elementami, które mają pozwolić im uczynić pierwsze kroki w świecie wrestlingu.

Grupa zaawansowana otwiera nowe możliwości. Adepci oraz zawodnicy szlifują umiejętności ringowe, pracują nad warsztatem aktorskim, pracą z mikrofonem, promami, rozwojem postaci, interakcją z publicznością, unikalnym stylem walki, movesetem. Przyszli zawodnicy zapoznają się z tajnikami prezencji ringowej, a gdy są na to gotowi biorą udział w walkach treningowych, od których już tylko krok do debiutu na galach Kombat Pro Wrestling.

Co zabrać na trening?

Przychodząc na trening, powinieneś zabrać ze sobą koszulkę, spodenki, oraz wygodne, sportowe obuwie na zmianę. Bardzo wskazane są również miękkie ochraniacze na kolana oraz woda do picia.

Czy to bezpieczne?

Trenerzy z wieloletnim doświadczeniem dokładają wszelkich starań, aby treningi były przeprowadzane bezpiecznie i obyło się bez kontuzji. Drobne siniaki i otarcia to chleb powszedni na treningach wrestlingu. Większe kontuzje są rzadkością, jednak jak w każdym sporcie – nawet w przypadku jazdy rowerem – nie da się całkowicie wyeliminować ryzyka odniesienia kontuzji lub uszczerbku na zdrowiu. Dzięki doświadczeniu oraz profesjonalnemu podejściu trenerów, od początku istnienia federacji Kombat Pro Wrestling i Szkoły Wrestlingu KPW nie odnotowaliśmy żadnej poważniejszej kontuzji. Więc odpowiedź na pytanie „Czy to bezpieczne?” brzmi „tak”. Natomiast jeśli przeraża Cię wizja wylewania siódmych potów czy bycia rzucanym po ringu, cóż… w takim razie polecamy obóz szachowy 😉

Jakie możliwości daje Kombat Pro Wrestling?

Kombat Pro Wrestling to młoda i ciągle rozwijająca się federacja. Złożona jest z najbardziej doświadczonych polskich zawodników oraz sporego grona nowych adeptów, uczących się wrestlingowego rzemiosła. Jeśli chcesz stać się częścią wrestlingowego świata, spróbować swoich sił jako wrestler, wrestlerka, manager, menedżerka, osoba od wywiadów, sędzia, komentator, konferansjer czy w jakiejkolwiek innej roli, Szkoła Wrestlingu KPW jest miejscem dla Ciebie.

Zakwaterowanie dla przyjezdnych

Osobom dojeżdżającym na trening spoza Trójmiasta pomagamy zorganizować wspólne zakwaterowanie z resztą przyjezdnych. Aby skorzystać z tej możliwości prosimy o prywatną wiadomość na fanpage KPW z około dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Cena

Cena za trening weekendowy wynosi 150 zł. Nie ma możliwości płacenia za pojedynczy trening. Zakwaterowanie dla przyjezdnych z innych miast, wyżywienie oraz dodatkowe atrakcje nie są wliczone w cenę treningu.

Jak dołączyć do Szkoły Wrestlingu KPW?

Aby dołączyć do Szkoły Wrestlingu KPW wystarczy przyjść na trening oraz mieć ze sobą wydrukowany i podpisany formularz zgłoszeniowy. W przypadku osób w wieku 16-18 lat, wymagana jest również pisemna zgoda rodzica.