News

KPW Arena 21

KPW ARENA 21
STARA SZKOŁA

24.02.2023

18:00

KLUB NOWY HAREM
81-342 Gdynia, 3 Maja 28

Najlepsi polscy zawodnicy, goście z zagranicy, wielkie emocje, duża doza szaleństwa – rozrywka na najwyższym poziomie!

KARTA GALI:

DAVID OLIWA vs ERYK LESAK

Eryk Lesak zaliczył niezwykle cenne zwycięstwo na gali KPW Arena 20. W przekonujący sposób pokonał Zefira i udowodnił, że nadal chce walczyć o najwyższe cele w federacji. Wysłał wiadomość do zarządu KPW, zawodników w szatni, fanów i wszystkich tych, którzy już postawili na nim krzyżyk. Przed nim jednak starcie z przeciwnikiem z wyższej ligi…
David Oliwa po klęsce odniesionej na KPW Godzina Zero 2022 oficjalnie poprzysiągł zemstę. Na KPW Arena 20 rozpoczął swoją krucjatę, której celem jest zniszczenie Gałęzi Gregoriańskiej. Przekonał się, że może liczyć tylko na siebie, dlatego też wziął sprawy w swoje ręce. Pierwszy krok już wykonał, pokonując Chemika. Następnym będzie Eryk Lesak. Czy droga Oliwy do mózgu Gałęzi Gregoriańskiej – „Papieża polskiego wrestlingu” Grega — zakończy się już na drugim etapie?

MICHAŁ FUX vs CHEMIK

Podczas gali KPW Arena 20, Bracia Fux po raz drugi byli o krok od zdobycia pasów KPW Tag Team. Zanim przyjdzie pora zawalczyć o kolejną szansę, zarząd KPW postanowił sprawdzić indywidualne umiejętności Michała Fuxa. 24 lutego stanie on do walki z przedstawicielem Gałęzi Gregoriańskiej — Chemikiem. Konflikt pomiędzy Braćmi Fux i ekipą Grega przybiera na sile, a starcia pomiędzy członkami obu frakcji mogliśmy obserwować na galach KPW wielokrotnie w ostatnich miesiącach. Tym razem Fux musi zrehabilitować się za nieudane próby przejęcia pasów mistrzowskich Tag Team, a Chemik kolejny raz podejmie starania o zniesienie celibatu, który ciąży nad nim od dawna i nie pozwala mu rozwinąć skrzydeł.
Czy Michał Fux pokaże, że jest równie dobry, gdy nie ma u boku jego brata? Czy też może Chemik urządzi huczny bal na cześć odzyskania swojej „wolności”?

DOM TAYLOR vs ROSETTI

Nowy Mistrz KPW Oldtown – wysoki, silny i niezwykle charakterny Rosetti – stanie do walki z prawdziwą brytyjską bestią. Po ponad 3 latach przerwy do Polski powraca Dom Taylor! Pochodzący z Londynu zawodnik gościł w niebieskim ringu wielokrotnie, często kręcąc się wokół najważniejszych tytułów w federacji. Teraz oficjalnie powraca z zamiarem odzyskania dawnej pozycji w KPW. I choć stawką tego pojedynku nie będzie pas mistrzowski, dla Anglika będzie to nie lada wyzwanie i poważny sprawdzian jego obecnej formy. 24 lutego zweryfikowana zostanie również forma Rosettiego, który swój ostatni singlowy bój stoczył na Arenie 17, a w grudniu odmówił walki z powodu choroby. Sadysta z Łodzi kontra czołg z Londynu!

DIE ORDNUNG (C) vs LEON LATO & ZEFIR

Fani, którzy oglądali galę KPW Arena 20 (dostępną w całości na naszym kanale YT!), wiedzą już, że po raz kolejny pasy KPW Tag Team zostaną postawione na szali. Die Ordnung obronili je w grudniu, pokonując Braci Fux. Tym razem staną jednak przed zupełnie innym wyzwaniem! Ich rywalami będzie zjawiskowy duet, dla którego w ringu niemożliwe nie istnieje — Leon Lato i Zefir!
Czy precyzyjni i bezduszni niczym sprawnie działająca maszyna mistrzowie z Niemiec będą w stanie zwyciężyć po raz kolejny? Ich poukładanie i taktyka dostosowana pod przeciwnika tym razem mogą nie wystarczyć, bowiem czy da się przewidzieć beztroskę i spontaniczność, która króluje w poczynaniach powietrznego teamu pretendentów? Przekonamy się już 24 lutego!
Die Ordnung vs. Leon Lato & Zefir

KPW Arena 20

KPW ARENA 20
ŚWIĄTECZNA AWANTURA

16.12.2022

16:00

KLUB NOWY HAREM
81-342 Gdynia, 3 Maja 28

Zapraszamy na świąteczną edycję gali wrestlingu z cyklu KPW Arena. Najlepsi polscy zawodnicy, goście z zagranicy, wielkie emocje, duża doza szaleństwa – rozrywka na najwyższym poziomie!

KARTA GALI

ERYK LESAK def. ZEFIR

W pierwszym pojedynku sporą niespodziankę sprawił Eryk Lesak. Krnąbrny przedstawiciel młodego pokolenia w KPW i zaufany żołnierz Gałęzi Gregoriańskiej zaskoczył fanów i pokonał Zefira. Po serii porażek Lesaka wydawało się, że doskonale dysponowany w ostatnim czasie luchador jest zdecydowanym faworytem. Eryk wysłał jednak wiadomość zarówno do zarządu federacji, jak i do rywali w szatni. Pokazał, że ci, którzy go skreślili, mylili się i że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w kwestii bycia największą nadzieją na przyszłość federacji.

DAVID OLIWA def. CHEMIK

W drugiej walce ostatniej gali ulubieniec sporej części publiczności David Oliwa pokonał Chemika. Dla Oliwy był to niezwykle trudny pojedynek, bo oprócz wymagającego przeciwnika musiał również zmierzyć się… z samym sobą. Na gali KPW Godzina Zero 2022 Oliwa nie tylko przegrał starcie 3 Stages of Hell z Gregiem, tracąc tym samym szansę na upragniony pas KPW, ale również w niecodziennych okolicznościach został pozbawiony swojego tytułu KPW Oldtown przez Rosettiego. Po tak dotkliwej porażce Oliwa musiał się wspiąć na wyżyny swoich możliwości, by mentalnie podnieść się po Godzinie Zero. Ostatecznie nie tylko pokonał Chemika, ale i rzucił wyzwanie całej Gałęzi Gregoriańskiej, którą ma zamiar zniszczyć. Chemik tymczasem nadal musi, zgodnie ze złożoną przysięgą, żyć w celibacie i oczekiwać na kolejną szansę od losu. Czy upragnione zwycięstwo nadejdzie na gali KPW Arena 21?

KPW OldTown Championship Match
🇮🇷DARIUS def. ROSETTI (C) via countout

Trzecia walka gali KPW Arena 20 odbyła się… i dużo więcej nie można o niej powiedzieć. Rosetti wyszedł na ring i stwierdził, że nie będzie bronił pasa KPW Oldtown przeciwko Dariusowi, ponieważ jest chory i nie zamierza podejmować ryzyka. Sędzia co prawda oficjalnie rozpoczął walkę, lecz Rosetti od razu opuścił ring, a arbiter odliczył go do 10. Darius wygrał przez wyliczenie, jednak zgodnie z zasadami, pas mistrzowski pozostał w rękach Rosettiego.

🇮🇷DARIUS def. LEON LATO

Upragniona walka Dariusa o pas KPW Oldtown praktycznie nie doszła do skutku. Irańczyk nie chciał jednak w taki sposób zakończyć swojego występu na gali KPW Arena 20. Wziął mikrofon do ręki i rzucił otwarte wyzwanie całej szatni KPW. Odpowiedział na nie Leon Lato! Młody zawodnik sprawił pretendentowi do tytułu Oldtown sporo problemów i po raz kolejny pokazał się fanom z bardzo dobrej strony. Ostatecznie doświadczenie irańskiego wojownika przeważyło i zdołał on pokonać Leona. Był to jednak bardzo ciekawy i wyrównany pojedynek. Jesteśmy przekonani, że obaj zawodnicy w przyszłości dostarczą fanom KPW jeszcze wiele powodów do radości.

KPW TagTeam Championship Match
🇩🇪DIE ORDNUNG (C) def. BRACIA FUX

  

KPW Godzina Zero 2022

KPW GODZINA ZERO 2022

10.06.2022

19:00

KLUB NOWY HAREM
81-342 Gdynia, 3 Maja 28

Po trzech latach przerwy, w nieco odświeżonym wydaniu powraca KPW Godzina Zero – flagowa gala federacji KPW!
Od zwakowania pasa mistrzowskiego KPW minął już ponad rok. W sierpniu 2021 na polecenie prezesa Krystiana Malinowskiego, rozpoczął się nowy wyścig o mistrzostwo. Wytypowanych zostało czterech najlepszych zawodników z regularnego rosteru KPW. Ron Corvus, David Oliwa, Greg oraz Fynn Freyhart. Najpierw w walce hardkorowej zmierzyli się Corvus i Greg. Samozwańczy „papież polskiego wrestlingu” odegrał się za porażkę sprzed 5 lat i to on wyszedł zwycięsko z tego krwawego pojedynku. Na kolejnej gali w walce wieczoru na zasadach „2 out of 3 falls” spotkało się dwóch ulubieńców gdyńskiej widowni – Oliwa oraz Freyhart. Lepszy okazał się zawodnik z Krakowa. Stało się zatem jasne, że latem, podczas najważniejszej gali federacji Kombat Pro Wrestling obejrzymy starcie David Oliwa vs. Greg, a jego stawką będzie pas mistrzowski KPW Champion i dołączenie do wąskiego grona 3 zawodników, którzy przez lata tytułowani byli mianem Mistrza KPW.
KPW Godzina Zero to zgodnie z tradycją jedyna gala w roku, na której pojawiały się wszystkie pasy mistrzowskie. Nie inaczej będzie tym razem. Ale o tym… już wkrótce.

KARTA GALI

KPW OldTown Contendership Four-way Match
🇮🇷DARIUS def. ROSETTI, 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿TOM FULTON, 🇸🇰RICKY SKY

Pierwszą walką na gali KPW Godzina Zero 2022 było starcie czteroosobowe, w którym wzięli udział przedstawiciele czterech państw. Polskę reprezentował członek Gałęzi Gregoriańskiej — Rosetti, a jego przeciwnikami byli: Szkot Tom Fulton, Słowak „Ricky” Sky oraz Irańczyk Darius. Każdy z zawodników prezentował inne atrybuty. Ostatecznie okazało się jednak, że doświadczenie Fultona, zabójcza pewność siebie Ricky’ego i dominacja fizyczna Rosetti’ego musiały ulec szybkości i zwinności Dariusa. Zawodnik z Iranu zaliczył kolejne zwycięstwo na polskiej ziemi i coraz śmielej kroczy w górę hierarchii obowiązującej obecnie w ringu KPW. Zwycięstwo w 4-Way matchu nie tylko umocniło jego pozycję w szatni, ale przede wszystkim dało mu miano pretendenta do pasa KPW Oldtown.

ZEFIR def. LEON LATO

Druga walka gali KPW Godzina Zero 2022 była pojedynkiem o miano „Lotnika numer 1” w Polsce. Dotychczas wydawało się, że w kwestii powietrznych popisów i widowiskowych akrobacji Zefir nie ma sobie równych. W ostatnich miesiącach jednak do miasta wkroczył drugi szeryf, który ma do zaoferowania równie ciekawy wachlarz aeronautycznych zagrywek. Dwóch high flyerów, dwóch wyszkolonych od zera w szkole KPW, dwóch młodych i głodnych sukcesów. To mogło zwiastować tylko jedno — spektakularne widowisko. Tak też było! Zefir i Leon Lato zaoferowali publiczności najlepsze loty tej gali. Po zaciętej, niezwykle dynamicznej walce numerem jeden pozostał ulubieniec publiczności – Zefir. Dzisiaj to on jest niekwestionowanym królem przestworzy w KPW, ale bez wątpienia czuje na plecach oddech Leona, który pokazał się z bardzo dobrej strony i na pewno nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w stosunku do swojego rywala.

KPW Tag Team Championship 4-way Elimination Match
🇩🇪ORDNUNG def. BRACIA FUX ,
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿PRIMATE & TOMMY FREEMAN, CHEMIK & ERYK LESAK
NOWI MISTRZOWIE TAGTEAM: ORDNUNG (VEIT MÜLLER & HANS SCHULTE)

Czyste szaleństwo miało miejsce w czterodrużynowej walce eliminacyjnej o pasy KPW Tag Team. Ze względu na kontuzję Wild Boara, Primate zmuszony był oddać tytuły mistrzowskie prezesowi Krystianowi Malinowskiemu. Miał jednak ogromną chrapkę na odzyskanie ich tego samego wieczoru. Zastępczym tag team partnerem został jego uczeń — Tommy Freeman. By zostać KPW Tag Team Championem po raz drugi Anglik, wraz ze swoim towarzyszem, musiał stawić czoła przedstawicielom Gałęzi Gregoriańskiej — Chemikowi i Lesakowi, Braciom Fux oraz niemieckiemu teamowi Ordnung. Wybuchowa, chaotyczna i brutalna walka sprawiała, że fani mogli mieć problem z nadążeniem za tempem wydarzeń, które działy się w ringu i poza nim. Jako pierwsi z marzeniami o zwycięstwie pożegnali się Chemik i Lesak. Drugimi wyeliminowanymi byli Brytyjczycy, przez co, ku niezadowoleniu publiczności, Primate i Freeman musieli wracać do swojego kraju bez pasów. Finałowy bój toczył się pomiędzy Michałem i Filipem Fux, a duetem Veit Müller i Hans Schulte. Mimo doskonałego przygotowania fizycznego, świetnej dyspozycji i gigantycznego wsparcia gdyńskiej publiczności, bracia musieli uznać wyższość doświadczonych Niemców. Ordnung zostali nowymi mistrzami KPW Tag Team i jak sami przekonują, mają zamiar zaprowadzić w drużynowej dywizji nowy „porządek”.

15-Competitor Battle Royal
Zwycięzca: ROSETTI

Piętnaście osób, jeden ring i tylko jeden zwycięzca. Stawka? Kontrakt gwarantujący możliwość walki o dowolny tytuł mistrzowski w KPW, w wybranym przez siebie momencie. Czwartą walką na gali KPW Godzina Zero 2022 był 15-osobowy Battle Royal, który w tej edycji Godziny Zero zastąpił znany wcześniej koncept „Siedmiu Wspaniałych”. To, co dzieje się na ringu w takich walkach to absolutne pandemonium. Nie inaczej było przy okazji tej batalii. Hipnotyzująca żądza zwycięstwa przejęła kontrolę nad umysłami zawodników. Wszyscy poczuli bowiem jedyną w swoim rodzaju szansę. Triumf w tej walce to najkrótsza droga do zostania mistrzem. Finalnie zdobywcą upragnionego kontraktu został Rosetti, który przypieczętował sukces eliminując Michała Fuxa jako ostatniego z uczestników.

"Three Stages of Hell" KPW Championship Match
GREG def. DAVID OLIWA
NOWY MISTRZ KPW: GREG

Main eventem gali KPW Godzina Zero 2022 była długo wyczekiwana walka o zwakowany pas mistrzowski Kombat Pro Wrestling pomiędzy Gregiem a Davidem Oliwą. Kilka tygodni przed starciem gruchnęła wiadomość, że nie będzie to zwykły pojedynek, ale odbędzie się w formule 3 Stages of Hell. Na początku gali prezes KPW Krystian Malinowski zorganizował oficjalne losowanie, które miało wyłonić rodzaje walk, w jakich przyjdzie zmierzyć się pretendentom. Pierwsza runda była sprawdzianem umiejętności technicznych, bowiem wylosowany został SUBMISSION MATCH. Obaj zawodnicy wykorzystali doświadczenie i zaprezentowali publiczności bogaty repertuar chwytów oraz dźwigni, których celem było złamanie granicy wytrzymałości rywala. Ostatecznie lepszy w tym starciu okazał się David Oliwa. Greg ewidentnie poczuł presję związaną z pierwszą porażką i wiedział, że margines błędu już nie istnieje. Drugą walką ogłoszoną przez Malinowskiego był nieorganizowany nigdy przedtem w KPW TEXAS CHAIN MATCH. Zawodnicy złączeni byli za nadgarstki długim stalowym łańcuchem, który mogli wykorzystać w dowolny sposób. Zwycięzcą zostawał ten, który powali swego przeciwnika i dotknie wszystkich czterech narożników, zanim rywal mu to uniemożliwi. Brutalność tej walki była na naprawdę wysokim poziomie. Niejednokrotnie wydawało się, że jeden zawodnik gotów jest udusić drugiego wspomnianym łańcuchem. Ostatecznie, korzystając z asysty będących przy ringu członków Gałęzi Gregoriańskiej, drugie starcie wygrał Greg. Decydującą walką był HARDCORE MATCH. Wszelkie zasady dobrego smaku zostały złamane, a granice wytrzymałości ludzkiego organizmu przekroczone. Walka zakończyła się w momencie, gdy Greg roztrzaskał gitarę na głowie Davida Oliwy. Ulubieniec publiczności nie był w stanie podnieść się po tym uderzeniu przez dłuższy czas. „Papież polskiego wrestlingu” został nowym Mistrzem KPW, a my rozpoczęliśmy właśnie nową epokę w federacji — epokę „gregoriańską”.

BLOG PREZESA #4

BLOG PREZESA #4

„Oko za oko” to nazwa najbliższej gali KPW Arena. Wydaje się, że Chemik, który został oficjalnie „poster boyem” tego wydarzenia, wziął ten slogan zbyt dosłownie. W naszych mediach pojawił się materiał, w którym… wydłubuje oko komuś kto imituje jego przeciwnika Filipa Fuxa. Determinacja w jego dążeniu do sukcesu przeradza się w obsesję. Obsesję, która nie tylko dotyczy osiągania zdobyczy w ringu, ale też ma wreszcie zrzucić z niego brzemię, którym jest złożona Gregowi przysięga. Czy Chemik odniesie kolejne zwycięstwo? Jestem tego niezwykle ciekaw, ale gala KPW Arena 19 – ostatnia Arena przed najważniejszą w całym kalendarzu GODZINĄ ZERO, przyniesie nam odpowiedzi na znacznie większą ilość palących pytań. Kto okażę się lepszym w bratobójczym pojedynku Lesak vs Opol? Czym tym razem zaskoczy nas Zefir? No i przede wszystkim kto wyjdzie zwycięsko z walki Oliwa vs Freyhart i zgarnie miano pretendenta do pasa mistrzowskiego KPW? Zapraszam na moją prywatną analizę przed KPW Arena 19.

Więcej…