KPW GODZINA ZERO 2023

18.08.2023

19:00

KLUB NOWY HAREM
81-342 Gdynia, 3 Maja 28

Federacja Kombat Pro Wrestling zaprasza na Godzinę Zero! Najważniejsza gala roku odbędzie się 18 sierpnia w Gdyni. Najlepsi polscy zawodnicy, goście z zagranicy, wielkie emocje, duża doza szaleństwa – rozrywka na najwyższym poziomie!

KARTA GALI

DAVID OLIWA vs 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿IESTYN REES

Martn Pain, Gianni Valetta, Fabio Ferrari, Steinbolt czy Michael Kovac… to tylko część zawodników, których w swojej karierze pokonał David Oliwa. Prezes Krystian Malinowski niejednokrotnie wspominał, że coraz trudniej wyszukiwać mu przeciwników dla topowego wrestlera KPW. Czasami wydaje się, że na polskiej ziemi David Oliwa jest w stanie poradzić sobie z każdym. Przed galą KPW Godzina Zero 2023 zaczynamy jednak zadawać sobie pytanie, czy aby na pewno?
Geneza walki jest zawiła. Na gali KPW Arena 22 Rosetti pokonał Zaka Zodiaca, dzięki czemu wszedł w posiadanie tajemniczej teczki prezesa. Nagroda przekazana przez Krystiana Malinowskiego zawierała kontrakt, który dawał zwycięzcy możliwość zorganizowania dowolnej walki na gali KPW Godzina Zero 2023. Rosetti mógł wybrać przeciwnika dla siebie lub zaplanować walkę innym zawodnikom, bez swojego udziału. Ostatecznie zdecydował się na drugie rozwiązanie, oficjalnie ogłaszając starcie David Oliwa vs Iestyn Rees.
Krucjata Davida przeciwko Gałęzi Gregoriańskiej przybrała niespodziewany obrót. Oliwa, który w ringu dał już lekcję Chemikowi i Erykowi Lesakowi, został zepchnięty ze ścieżki zemsty i wpakowany do walki z jednym najsilniejszych i najbardziej brutalnych wrestlerów, jacy kiedykolwiek pojawili się w niebieskim ringu.
Iestyn Rees to bezwzględna, wrestlingowa maszyna z Wielkiej Brytanii, którą zapaśniczego rzemiosła uczył legendarny Al Snow. 17 lat doświadczenia w ringu, żywa legenda brytyjskiej sceny. Rees to jednak przede wszystkim człowiek, który zdolny jest do tego, aby nie okazywać swoim przeciwnikom żadnej litości. Jest drapieżnikiem, samcem alfa (jak sam siebie określa) który wyjątkowo boleśnie utrudnia żywot swoim ofiarom.
Czy wszyscy powinniśmy zacząć się martwić o los Davida Oliwy? Czy może jednak to on stanie się pogromcą bestii, a w siedzibie Gałęzi Gregoriańskiej zapali się czerwony alarm?

CHEMIK vs LEON LATO

Ileż to razy świat wrestlingu widział sytuację, w której jednym z największych upokorzeń dla zawodnika, było wyeliminowanie go z battle royal? Szok połączony z żądzą zemsty na tym, który pozbawił go szansy na (w jego mniemaniu) pewne zwycięstwo, jest uczuciem wyjątkowo bolesnym.
W trakcie battle royal na gali przy okazji festiwalu Pyrkon, w akompaniamencie bardzo licznej i głośnej publiki, Chemik został wyrzucony z ringu przez Leona Lato. Leona Lato, którym gardził od momentu gdy ten zadebiutował w KPW. To wydarzenie dotknęło Chemika tak silnie, że postanowił wyzwać Leona na walkę z użyciem krzeseł na gali KPW Godzina Zero 2023.
Z pomocą krzeseł Chemik ma zamiar nie tylko dać Leonowi dotkliwą nauczkę, ale też wybić mu z głowy podobne działania w przyszłości. Czy Leon Lato udowodni, że eliminacja z Battle Royal na Pyrkonie nie była przypadkowa? Czy też Chemik brutalnie sprowadzi młodego high-flyera na ziemię i pokaże mu miejsce szeregu?

🇩🇪FYNN FREYHART vs ZEFIR

Zarząd federacji postanowił, że na KPW Godzina Zero 2023, weźmie dwóch latających wysoko ulubieńców gdyńskiej publiczności i postawi ich naprzeciw siebie w niebieskim ringu! Zefir kontra Fynn Freyhart zmierzą się ze sobą na najważniejszej gali roku!
Polski luchador, który poprzez swoje niesamowite popisy skradł serca fanów KPW, stanie do walki z jednym z najbardziej charyzmatycznych zawodników federacji – Fynnem Freyhartem. Niemiec z polskimi korzeniami postara się wykorzystać swoje doświadczenie i spróbuje ugasić płomień, który pali się w sercu Zefira, gdy tylko ten poczuje pod stopami deski ringu.
Stawką starcia będzie miano pretendenta do pasa KPW Oldtown! Czy białoczerwony lotnik zbliży się do pierwszego tytułu w swojej karierze? Czy może niepokorna gwiazda rocka zrobi duży krok w kierunku mistrzostwa, na które pracuje w KPW od wielu lat?

BATTLE ROYAL

Czy wiecie jaki rodzaj walki jest numerem jeden na liście prezesa KPW? Podpowiadamy: battle royal! Sądząc po reakcjach publiczności na wspomniane batalie, wielu fanów KPW podziela zdanie Krystiana Malinowskiego. Dlatego też na gali KPW Godzina Zero 2023, nie zabraknie tej widowiskowej, wieloosobowej walki!
Dwunastu zawodników z kraju i z zagranicy wystąpi w szalonym starciu eliminacyjnym, w którym każdy z nich będzie szukał sposobu na wyrzucenie przeciwników z ringu przez najwyższą linę. Pikanterii dodaje fakt, że stawką walki będzie kontrakt, umożliwiający stoczenie walki o dowolny pas mistrzowski, w dowolnym momencie każdej gali

KPW TagTeam Championship Match
🇩🇪DIE ORDNUNG vs BRACIA FUX

Bracia Fux już dwukrotnie byli bardzo blisko zdobycia pasów KPW Tag Team, jednak ostatecznie musieli uznać wyższość Die Ordnung. Czy w przypadku ich kolejnej konfrontacji, obowiązywać będzie zasada „do trzech razy sztuka”?
Hans Schulte i Veit Müller dzierżą tytuły mistrzowskie od zeszłorocznej Godziny Zero, gdzie wygrali 4-Way Elimination Tag Team Match, eliminując na samym końcu właśnie Michała i Filipa. Od tej pory nikt nie zdołał pokonać niemieckiego duetu, który zawsze wyróżnia się nie tylko doskonałym zorganizowaniem i techniką w ringu, ale i świetnym planem taktycznym, który neutralizuje atuty przeciwnika.
Bracia Fux są bardziej spontaniczni. Oni po prostu to czują. Znają się świetnie, więc doskonale wiedzą co tag team partner chce zrobić w ringu. Każdy z nich notuje stały progres, a ich determinacja do zdobycia pasów jest silniejsza niż kiedykolwiek.
18 sierpnia w klubie New Harem możemy być świadkami gigantycznej imprezy, którą Michał i Filip zorganizują dla zgromadzonych fanów, gdy nareszcie spełnią swoje marzenia. Możemy też jednak zobaczyć ich brutalne zderzenie z rzeczywistością i potwierdzenie absolutnej dominacji Niemców na polskim ringu.

KPW OldTown Championship Match
ROSETTI (C) vs 🇩🇪LUDY LOHAN

Na gali KPW Godzina Zero 2023 Rosetti będzie bronić pasa mistrzowskiego KPW Oldtown w starciu z niemieckim zawodnikiem Ludym Lohanem. Wychowanek Michaela Kovaca charakteryzuje się efektowym wyglądem i stylem walki. Ma na swoim koncie występy w wielu niemieckich i austriackich federacjach oraz we Włoszech.
Notowania Rosettiego znacznie wzrosły po świetnej walce i zwycięstwie nad Zakiem Zodiakiem na gali KPW Arena 22. Podczas najważniejszej gali roku wychodzi do starcia z Niemcem w roli faworyta. Czy uda mu się stanąć na wysokości zadania i pas mistrzowski pozostanie w Polsce? A może to właśnie Lohan zaskoczy publiczność i pokona większego od siebie zawodnika z Łodzi.

KPW Championship Match
GREG (C) vs 🇮🇹RED SCORPION

Walką wieczoru najważniejszej gali roku będzie starcie o tytuł Mistrza Kombat Pro Wrestling. Aktualny mistrz „Papież polskiego wrestlingu” Greg będzie bronił pasa przeciwko doskonale znanemu w Europie, niezwykle doświadczonemu pretendentowi z Włoch.
Red Scorpion miał okazję zaprezentować się już przed polską publicznością w zeszłym roku. Na gali KPW Arena 18: Powrót Do Przyszłości zaliczył spektakularne zwycięstwo w 3-way matchu, w którym pokonał Zefira i Dariusa. Świetny występ w KPW, a także późniejsze sukcesy odniesione przez Włocha na europejskich ringach nie umknęły uwadze prezesa, który zdecydował się wykorzystać dobrą passę luchadora z Palermo i dać mu szansę na zdobycie najważniejszego tytułu w federacji.
Greg staje przed kolejnym, bardzo wymagającym zadaniem. Od czasu zdobycia tytułu na zeszłorocznej Godzinie Zero, zarząd KPW nie oszczędza lidera Gałęzi Gregoriańskiej, dając mu przeciwników o kompletnie różnej charakterystyce. „Pijus I” do tej pory skutecznie radził sobie z niełatwymi rywalami z zagranicy. Wiedział, gdzie znaleźć ich słabe punkty i jak je wykorzystać. Czy tak samo będzie, gdy naprzeciwko najbardziej złowieszczej postaci w rosterze KPW stanie głodny zwycięstwa „Il Nemico del Male”?