KPW GODZINA ZERO 2022

10.06.2022

19:00

KLUB NOWY HAREM
81-342 Gdynia, 3 Maja 28

Po trzech latach przerwy, w nieco odświeżonym wydaniu powraca KPW Godzina Zero – flagowa gala federacji KPW!
Od zwakowania pasa mistrzowskiego KPW minął już ponad rok. W sierpniu 2021 na polecenie prezesa Krystiana Malinowskiego, rozpoczął się nowy wyścig o mistrzostwo. Wytypowanych zostało czterech najlepszych zawodników z regularnego rosteru KPW. Ron Corvus, David Oliwa, Greg oraz Fynn Freyhart. Najpierw w walce hardkorowej zmierzyli się Corvus i Greg. Samozwańczy „papież polskiego wrestlingu” odegrał się za porażkę sprzed 5 lat i to on wyszedł zwycięsko z tego krwawego pojedynku. Na kolejnej gali w walce wieczoru na zasadach „2 out of 3 falls” spotkało się dwóch ulubieńców gdyńskiej widowni – Oliwa oraz Freyhart. Lepszy okazał się zawodnik z Krakowa. Stało się zatem jasne, że latem, podczas najważniejszej gali federacji Kombat Pro Wrestling obejrzymy starcie David Oliwa vs. Greg, a jego stawką będzie pas mistrzowski KPW Champion i dołączenie do wąskiego grona 3 zawodników, którzy przez lata tytułowani byli mianem Mistrza KPW.
KPW Godzina Zero to zgodnie z tradycją jedyna gala w roku, na której pojawiały się wszystkie pasy mistrzowskie. Nie inaczej było tym razem. 

WYNIKI

KPW OldTown Contendership Four-way Match
🇮🇷DARIUS def. ROSETTI, 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿TOM FULTON, 🇸🇰RICKY SKY

Pierwszą walką na gali KPW Godzina Zero 2022 było starcie czteroosobowe, w którym wzięli udział przedstawiciele czterech państw. Polskę reprezentował członek Gałęzi Gregoriańskiej — Rosetti, a jego przeciwnikami byli: Szkot Tom Fulton, Słowak “Ricky” Sky oraz Irańczyk Darius. Każdy z zawodników prezentował inne atrybuty. Ostatecznie okazało się jednak, że doświadczenie Fultona, zabójcza pewność siebie Ricky’ego i dominacja fizyczna Rosetti’ego musiały ulec szybkości i zwinności Dariusa. Zawodnik z Iranu zaliczył kolejne zwycięstwo na polskiej ziemi i coraz śmielej kroczy w górę hierarchii obowiązującej obecnie w ringu KPW. Zwycięstwo w 4-Way matchu nie tylko umocniło jego pozycję w szatni, ale przede wszystkim dało mu miano pretendenta do pasa KPW Oldtown.

ZEFIR def. LEON LATO

Druga walka gali KPW Godzina Zero 2022 była pojedynkiem o miano “Lotnika numer 1” w Polsce. Dotychczas wydawało się, że w kwestii powietrznych popisów i widowiskowych akrobacji Zefir nie ma sobie równych. W ostatnich miesiącach jednak do miasta wkroczył drugi szeryf, który ma do zaoferowania równie ciekawy wachlarz aeronautycznych zagrywek. Dwóch high flyerów, dwóch wyszkolonych od zera w szkole KPW, dwóch młodych i głodnych sukcesów. To mogło zwiastować tylko jedno — spektakularne widowisko. Tak też było! Zefir i Leon Lato zaoferowali publiczności najlepsze loty tej gali. Po zaciętej, niezwykle dynamicznej walce numerem jeden pozostał ulubieniec publiczności – Zefir. Dzisiaj to on jest niekwestionowanym królem przestworzy w KPW, ale bez wątpienia czuje na plecach oddech Leona, który pokazał się z bardzo dobrej strony i na pewno nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w stosunku do swojego rywala.

KPW Tag Team Championship 4-way Elimination Match
🇩🇪ORDNUNG def. BRACIA FUX ,
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿PRIMATE & TOMMY FREEMAN, CHEMIK & ERYK LESAK
NOWI MISTRZOWIE TAGTEAM: ORDNUNG (VEIT MÜLLER & HANS SCHULTE)

Czyste szaleństwo miało miejsce w czterodrużynowej walce eliminacyjnej o pasy KPW Tag Team. Ze względu na kontuzję Wild Boara, Primate zmuszony był oddać tytuły mistrzowskie prezesowi Krystianowi Malinowskiemu. Miał jednak ogromną chrapkę na odzyskanie ich tego samego wieczoru. Zastępczym tag team partnerem został jego uczeń — Tommy Freeman. By zostać KPW Tag Team Championem po raz drugi Anglik, wraz ze swoim towarzyszem, musiał stawić czoła przedstawicielom Gałęzi Gregoriańskiej — Chemikowi i Lesakowi, Braciom Fux oraz niemieckiemu teamowi Ordnung. Wybuchowa, chaotyczna i brutalna walka sprawiała, że fani mogli mieć problem z nadążeniem za tempem wydarzeń, które działy się w ringu i poza nim. Jako pierwsi z marzeniami o zwycięstwie pożegnali się Chemik i Lesak. Drugimi wyeliminowanymi byli Brytyjczycy, przez co, ku niezadowoleniu publiczności, Primate i Freeman musieli wracać do swojego kraju bez pasów. Finałowy bój toczył się pomiędzy Michałem i Filipem Fux, a duetem Veit Müller i Hans Schulte. Mimo doskonałego przygotowania fizycznego, świetnej dyspozycji i gigantycznego wsparcia gdyńskiej publiczności, bracia musieli uznać wyższość doświadczonych Niemców. Ordnung zostali nowymi mistrzami KPW Tag Team i jak sami przekonują, mają zamiar zaprowadzić w drużynowej dywizji nowy “porządek”.

15-Competitor Battle Royal
Zwycięzca: ROSETTI

Piętnaście osób, jeden ring i tylko jeden zwycięzca. Stawka? Kontrakt gwarantujący możliwość walki o dowolny tytuł mistrzowski w KPW, w wybranym przez siebie momencie. Czwartą walką na gali KPW Godzina Zero 2022 był 15-osobowy Battle Royal, który w tej edycji Godziny Zero zastąpił znany wcześniej koncept “Siedmiu Wspaniałych”. To, co dzieje się na ringu w takich walkach to absolutne pandemonium. Nie inaczej było przy okazji tej batalii. Hipnotyzująca żądza zwycięstwa przejęła kontrolę nad umysłami zawodników. Wszyscy poczuli bowiem jedyną w swoim rodzaju szansę. Triumf w tej walce to najkrótsza droga do zostania mistrzem. Finalnie zdobywcą upragnionego kontraktu został Rosetti, który przypieczętował sukces eliminując Michała Fuxa jako ostatniego z uczestników.

"Three Stages of Hell" KPW Championship Match
GREG def. DAVID OLIWA
NOWY MISTRZ KPW: GREG

Main eventem gali KPW Godzina Zero 2022 była długo wyczekiwana walka o zwakowany pas mistrzowski Kombat Pro Wrestling pomiędzy Gregiem a Davidem Oliwą. Kilka tygodni przed starciem gruchnęła wiadomość, że nie będzie to zwykły pojedynek, ale odbędzie się w formule 3 Stages of Hell. Na początku gali prezes KPW Krystian Malinowski zorganizował oficjalne losowanie, które miało wyłonić rodzaje walk, w jakich przyjdzie zmierzyć się pretendentom. Pierwsza runda była sprawdzianem umiejętności technicznych, bowiem wylosowany został SUBMISSION MATCH. Obaj zawodnicy wykorzystali doświadczenie i zaprezentowali publiczności bogaty repertuar chwytów oraz dźwigni, których celem było złamanie granicy wytrzymałości rywala. Ostatecznie lepszy w tym starciu okazał się David Oliwa. Greg ewidentnie poczuł presję związaną z pierwszą porażką i wiedział, że margines błędu już nie istnieje. Drugą walką ogłoszoną przez Malinowskiego był nieorganizowany nigdy przedtem w KPW TEXAS CHAIN MATCH. Zawodnicy złączeni byli za nadgarstki długim stalowym łańcuchem, który mogli wykorzystać w dowolny sposób. Zwycięzcą zostawał ten, który powali swego przeciwnika i dotknie wszystkich czterech narożników, zanim rywal mu to uniemożliwi. Brutalność tej walki była na naprawdę wysokim poziomie. Niejednokrotnie wydawało się, że jeden zawodnik gotów jest udusić drugiego wspomnianym łańcuchem. Ostatecznie, korzystając z asysty będących przy ringu członków Gałęzi Gregoriańskiej, drugie starcie wygrał Greg. Decydującą walką był HARDCORE MATCH. Wszelkie zasady dobrego smaku zostały złamane, a granice wytrzymałości ludzkiego organizmu przekroczone. Walka zakończyła się w momencie, gdy Greg roztrzaskał gitarę na głowie Davida Oliwy. Ulubieniec publiczności nie był w stanie podnieść się po tym uderzeniu przez dłuższy czas. “Papież polskiego wrestlingu” został nowym Mistrzem KPW, a my rozpoczęliśmy właśnie nową epokę w federacji — epokę “gregoriańską”.

KPW Oldtown Championship Match - CASH IN
Rosetti def. DAVID OLIWA
NOWY MISTRZ KPW OLDTOWN: ROSETTI

Na sam koniec gali KPW Godzina Zero 2022, na sali pojawił się Rosetti, który realizując mistrzowski kontrakt pokonał zmęczonego i pobitego Davida Oliwę i tym samym został nowym Mistrzem KPW Oldtown.