KPW ARENA 19
OKO ZA OKO

10.06.2022

19:00

KLUB NOWY HAREM
81-342 Gdynia, 3 Maja 28

Najlepsi polscy zawodnicy, goście z zagranicy, wielkie emocje, duża doza szaleństwa – rozrywka na najwyższym poziomie!

KARTA GALI

FILIP FUX vs. CHEMIK

Podczas Areny 17, najwierniejszy uczeń GREGa – Chemik, poprzysiągł uroczyście, że odmawia sobie wszelkich uciech cielesnych do momentu wygrania przez niego trzech walk. Aktualnie na swoim koncie ma już jedno zwycięstwo, które zdobył na ostatniej gali, kiedy to w wyniku zamieszania wywołanego przez Rosettiego pokonał Piotr „Opol” Opolskiego.
Tym razem przeciwnikiem Chemika będzie „ta lepsza połowa Braci Fux” – jak mawia o sobie żartobliwe Filip. Młody zawodnik oraz jego brat od swojej debiutanckiej walki dali się poznać fanom jako żywiołowi i pełni determinacji zawodnicy, głodni zwycięstw i dobrej zabawy.
Dla Chemika, będzie to kolejna szansa, by przybliżyć się do spełnienia ślubu czystości. Natomiast Filip, który udowodnił już, że potrafi świetnie odnaleźć się w walkach tag teamowych, będzie mógł po raz pierwszy na oficjalnej gali sprawdzić się w pojedynku. Zawodnicy już niejednokrotnie przerzucali się uszczypliwymi komentarzami w mediach społecznościowych. 10 czerwca będą mieli okazję, żeby wszystkie internetowe spory wyjaśnić w cztery oczy.

MICHAŁ FUX vs. ZEFIR

Mówi się, że nie należy igrać z ogniem. Jednak to powiedzenie z pewnością nie tyczy się Zefira! Młody zawodnik rosteru KPW udowadnia nam, że nie tylko poskromił ten żywioł, ale i niestraszne mu niebezpieczne powietrzne akrobacje. Jego niesamowity wyczyn z ostatniej gali na długo pozostanie w pamięci naszych fanów oraz całej federacji. 10 czerwca zamaskowany zawodnik stawi czoła kolejnemu wyzwaniu w swojej dynamicznie rozwijającej się karierze. Na drodze młodego luchadora stanie reprezentant nowego tag teamu – Michał Fux. “Fux to charyzma, zgranie, determinacja oraz gorąca krew pulsująca w rytmach szalonych lat 80″ – tak mówią o sobie bracia i jest to idealne podsumowanie tej energicznej i żywiołowej dwójki. Jednak tym razem do pojedynku z Zefirem, Michał będzie musiał stanąć sam, co będzie dla niego pierwszym takim sprawdzianem. Czy Zefirowi uda się poskromić ognisty temperament jednego z braci i tym samym odnieść pierwsze zwycięstwo w karierze? Czy może energia, która przepełnia Michała okaże się żywiołem, którego nie da rady zatrzymać? Mimo, że między zawodnikami nie ma złej krwi i darzą się wzajemnym szacunkiem, obaj są głodni zwycięstw. Zatem możemy się spodziewać dynamicznej, zażartej walki, oraz solidnej dawki emocji.

ERYK LESAK vs. PIOTR OPOLSKI

Po ostatnich wydarzeniach musiało dość do tej sytuacji. Zwycięzcy turnieju „serce do walki”, „nowa nadzieja dywizji tag team” – jak o nich mawiano i przede wszystkim wieloletni przyjaciele staną naprzeciw siebie w ringu już 10 czerwca podczas gali KPW Arena 19.
Eryk Lesak poirytowany wynikami ostatnich walk postanowił połączyć swoje siły z Gregiem, wierząc że „Papież Polskiego Wrestlingu” pomoże mu wspiąć się na sam szczyt KPW. Decyzja Eryka nie spotkała się jednak z aprobatą jego tag team partnera – Piotra Opolskiego, który próbował przekonać Lesaka jakie zagrożenia niosą ze sobą układy z Gregiem. Ponadto Eryk obwinia Opola za porażkę w walce z braćmi Fux. Ostatecznie nie udało im się dojść do porozumienia i podczas gali KPW Arena 19 będziemy świadkami bratobójczej walki między tymi zawodnikami. Obaj na pewno mają dużo sobie do udowodnienia, zatem możemy spodziewać się wyrównanej walki z dużą dawką emocji.

Three-way Match
🇦🇹MARTN PAIN vs. GREG vs. 🇮🇷DARIUS

Kolejna walka jaką obejrzymy podczas gali KPW Arena 19 to międzynarodowy 3 – way match. Pierwszą osobą, która weźmie w niej udział jest Darius. Mieliśmy okazję poznać go podczas ostatniej gali. Zaprezentował się z bardzo dobrej strony, zdobył sympatię widzów, a akcje które wykonywał po prostu cieszyły oko. Dynamiczny i skoczny zawodnik z Iranu będzie stanowił idealną przeciwwagę dla Martina Paina, znanego polskim fanom z Areny 16, kiedy to mierzył się z Dawidem Oliwą w walce o pas mistrzowski KPW Oldtown. Niezwykle brutalny, arogancki i silny zawodnik z Austrii powraca do naszego ringu i bez wątpienia będzie stanowić siłę, z którą jego przeciwnicy muszą się liczyć. „Gospodarzem” zawodników z zagranicy oraz ostatnim uczestnikiem starcia, będzie samozwańczy papież polskiego wrestlingu oraz lider nowo powstałej frakcji Gałąź Gregoriańska – Greg. Wytypowany przez prezesa Malinowskiego jako 1 z 4 najlepszych wrestlerów rosteru KPW, na ostatniej gali wykonał kolejny krok w drodze do mistrzostwa, pokonując w brutalnym, krwawym starciu Węgra Rona Corvusa. 3 zawodników, 3 kraje, 3 różne style.

KPW Championship Contender Match
DAVID OLIWA vs. 🇩🇪FYNN FREYHART

Trzecim zawodnikiem wybranym przez prezesa KPW do tzw. „Czwórki Malinowskiego” jest ulubieniec fanów i zarazem jeden z weteranów federacji – David Oliwa.
Zawodnik z Krakowa zadebiutował w ringu w 2015 roku, na krótko przed pierwszą KPW Areną. Od początku cechował go świetny kontakt z publicznością oraz specyficzny styl, którym zyskał sobie przychylność fanów, szczególnie damskiej części. Rozdawanie lizaków uroczym paniom podczas jego wejść, stało się wręcz ikonicznym rytuałem w KPW. Z kolei pokonywanie coraz bardziej wymagających przeciwników i trwająca już niemal 4 lata passa zwycięstw w ringu Kombat Pro Wrestling sprawiły, że należy dziś do ścisłej czołówki zawodników naszej federacji.
Oliwa jest aktualnie jedynym wrestlerem w rosterze KPW, który wystąpił na wszystkich galach z cyklu KPW Arena. Jest również obecnym mistrzem KPW Oldtown. Swój tytuł bronił w starciach m.in. z takimi zawodnikami jak Greg, Martn Pain, Michael Kovac czy Gianni Valletta.
Czwartym zawodnikiem wytypowanym do tzw. „Czwórki Malinowskiego” jest Fynn Freyhart – Niemiecki zawodnik z polskimi korzeniami. Jego rock and rollowy wygląd, odwaga oraz efektowny styl walki zawsze przyciągają uwagę i gwarantują emocje.
„Freebird” walczy w ringu KPW regularnie już od 5 lat. Po początkowych porażkach, przyszły pierwsze zwycięstwa i stopniowe umacnianie swojej pozycji w federacji. Dziś jest zdaniem prezesa jednym z czterech najlepszych zawodników w rosterze. 10 czerwca stanie przed szansą pokonania Davida Oliwy i zakwalifikowania się do finału mini turnieju o pas mistrzowski KPW. Czy poradzi sobie z obecnym Mistrzem KPW Oldtown, uwielbianym przez gdyńską widownię?