KPW ARENA 16
POLOWANIE

1.02.2020

20:00

GDYŃSKIE CENTRUM SPORTU
81-538 Gdynia, Olimpijska 5/9

KARTA GALI:

Świeża krew Kombat Pro Wrestling. Obaj zaczynali treningi w tym samym czasie, obaj debiutowali na tej samej gali. Nadchodzi dzień, w którym młodym zawodnikom przyjdzie stanąć naprzeciw siebie w ringu i udowodnić sobie, władzom federacji oraz fanom KPW który z nich jest lepszy. Boza zdążył już poznać smak zwycięstwa, Lesak jeszcze nie. Trzeba jednak przyznać, że to właśnie Lesak mierzył się ze znacznie większym i bardziej doświadczonym przeciwnikiem na ostatniej gali. Wypracowanie własnej marki to rzecz niezwykle istotna, szczególnie w przypadku młodych wrestlerów, więc można mieć pewność, że obaj dadzą z siebie wszystko. Jeden z nich zrobi wyraźny krok naprzód, drugi zostanie w miejscu.

Utalentowana zwyciężczyni tegorocznego konkursu „Serce do walki” Diana zostanie poddana ciężkiej próbie. Jej przeciwniczką będzie pierwsza dama polskiego wrestlingu – Bianca. Panie miały już okazję spotkać się w ringu podczas Godziny Zero, jednak wtedy brały udział w 4-osobowym starciu. Pierwszego lutego będą miały możliwość sprawdzenia się w pojedynku 1 na 1. Doświadczenie ringowe jednoznacznie przemawia za Bianką, jednak siła i zwinność, cechujące młodą zawodniczkę czynią z niej groźną rywalkę, której nie wolno zlekceważyć. 

Martn Pain przybywa do Polski po raz pierwszy, aby zapolować na pas mistrzowski KPW Oldtown. Austriacki zawodnik szkolony m.in. w dojo NJPW ma za sobą ponad 12 lat doświadczenia i występy w takich krajach jak Japonia, Chiny, Kanada, Rosja i wiele krajów Europy. David Oliwa pokonując pierwszego polskiego mistrza Kamila Aleksandra na Arenie 8, rozpoczął swoją wędrówkę na szczyt i dziś jest jedną z największych i najbardziej lubianych gwiazd polskiej federacji. 1 lutego po raz pierwszy przyjdzie mu stanąć do pojedynku z zagranicznym zawodnikiem.

 Od pewnego czasu były Mistrz KPW Oldtown Greg bezskutecznie domaga się pojedynku o najwyższe trofeum federacji. Ostatnio żądania te zostały ponownie odrzucone przez prezesa KPW. Krystian Malinowski powątpiewa w to czy Greg nadal jest tak dobry jak dawniej. Kilka ostatnich porażek sprawiło, że na nadchodzącej gali samozwańczy papież zostanie sprawdzony w walce ze zdecydowanie mniej doświadczonym rywalem – debiutantem Piotrem Opolskim. „Opol” to drugi ze zwycięzców konkursu Serce do walki. Nieco większy i cięższy od zawodnika z Gdyni. 

Potężny main event gali KPW Arena 16! Broniący tytułów mistrzowie drużynowi Sawicki i Rosetti zmierzą się z gwiazdami WWE NXT UK – The Hunt. „To będzie najtrudniejsze wyzwanie w waszej karierze” – stwierdził prezes KPW Krystian Malinowski. Czyżby zbliżał się koniec dominacji polskiego tag teamu? A może Sawicki i Rosetti rozpoczną kolejny rok od spektakularnego zwycięstwa?