Szkoła Wrestlingu KPW

logo mniejsze

Czym jest Szkoła Wrestlingu KPW?

Szkoła Wrestlingu KPW to najlepsze miejsce na rozpoczęcie swojej przygody z wrestlingiem. Szkoła rozpoczęła swoją działalność w 2015 roku. Dysponujemy sprowadzonym z USA pełnowymiarowym ringiem o wymiarach 5.5 x 5.5 metra wraz ze specjalnymi matami treningowymi oraz materacami. Zestaw ten w połączeniu z doświadczoną kadrą trenerską umożliwia komfortowe i bezpieczne treningi w profesjonalnym otoczeniu.

Wiek, płeć?

Treningi przeznaczone są dla osób pełnoletnich, kobiet oraz mężczyzn. Jeśli masz 16 lub 17 lat, również możesz wziąć udział, jednak wymagana będzie pisemna zgoda rodziców (dostępna do pobrania na stronie). Nie ma górnego limitu wiekowego, jeśli czujesz się na siłach, zapraszamy!

Kto może dołączyć do szkoły?

Każdy kto chce się nauczyć jak zostać wrestlerem, wrestlerką, managerem, menadżerką, sędzią, komentatorem, konferansjerem, czy kimkolwiek innym w biznesie wrestlingowym, jest mile widziany. Nie potrzeba żadnego doświadczenia. Treningi odbywają się w dwóch grupach, zaawansowanej i początkującej. Jeśli nie miałeś wcześniej żadnego doświadczenia w temacie wrestlingu, znajdziesz się w grupie początkującej.

Miejsce treningów:

Sala gimnastyczna SP nr 17, przy ulicy Grabowo 12 w Gdyni.

Trenerzy:

Na kadrę trenerską składają się najbardziej doświadczeni polscy wrestlerzy i działacze oraz ich asystenci.

Kamil Aleksander – Trener główny Szkoły Wrestlingu KPW. Jeden z pierwszych polskich wrestlerów i pierwszy polski mistrz wrestlingu. 10 lat doświadczenia w biznesie. Trenowany przez takich zawodników jak Don Roid, Michael Kovac, Joe Legend. Bogaty wachlarz chwytów i ciosów pozwala mu na równą walkę z każdym przeciwnikiem. Niezłomny charakter Aleksandra odzwierciedla się w jego stroju, nawiązującym do czasów potęgi Rzeczypospolitej. Tatuaż z husarią, niczym kiedyś kopie legendarnej jazdy, jest często ostatnim widokiem jaki przed porażką ujrzy jego przeciwnik.

Piękny Kawaler – Najbardziej kontrowersyjny i nieprzewidywalny zawodnik w naszym kraju. Absolwent brytyjskiej szkoły Source Wrestling School. 8 lat doświadczenia w świecie wrestlingu. Trenowany m. in przez takich wrestlerów jak Don Roid, Damian O’Connor/Killian Dain (WWE), Mikey Whiplash, Paul Tracey. Pierwszy mistrz Kombat Pro Wrestling. Znany z wielkiego talentu ringowego, nietuzinkowej charyzmy oraz szokujących zachowań. Bezkompromisowy i wszechstronnie uzdolniony.

Robert Star – Gwiazdy rocka nie klękają przed nikim. Tak twierdzi jedna z topowych gwiazd, obecny Mistrz KPW, Robert Star. Przystojny, świetnie zbudowany i pewny siebie zawodnik. Kiedy wchodzi do ringu można być pewnym, że zrobi wielkie show dla swoich licznych fanów i przede wszystkim fanek. 7 lat doświadczenia w świecie wrestlingu. Trenowany przez takich zawodników jak Don Roid, Kamil Aleksander, Piękny Kawaler.

Greg – Jeden z najlepszych i najbardziej doświadczonych polskich wrestlerów. Charyzmatyczny, mocno bijący i wyszczekany jak mało kto. Członek Kawalerii i były mistrz KPW Oldtown. Od 7 lat w biznesie. Trenowany przez takich zawodników jak Don Roid, Kamil Aleksander, Piękny Kawaler, John Klinger, Al Snow.

Jak wyglądają treningi?

Treningi odbywają się w Gdyni w trybie weekendowym – raz w miesiącu, 2 x 6 godzin treningów (3 w sobotę, 3 w niedzielę). Terminy zjazdów podawane są na naszym fanpage’u i stronie www z około miesięcznym wyprzedzeniem.

Najbliższe treningi:
18-19 stycznia

Grupa początkująca skupia się na podstawowych aspektach walki wrestlingowej, m. in. chain wrestlingu, odbijaniu się od lin, bezpiecznych upadkach, prostych wrestlingowych technikach, psychologii ringowej, promach, pracy z kamerą, zachowaniu w szatni, tworzeniu postaci. Adepci poznają prawidła rządzące biznesem wrestlingowym, pracują nad ogólną kondycją fizyczną, koordynacją ruchową, kontrolą ciała i wszystkimi elementami, które mają pozwolić im uczynić pierwsze kroki w świecie wrestlingu.

Grupa zaawansowana otwiera nowe możliwości. Adepci oraz zawodnicy szlifują umiejętności ringowe, pracują nad warsztatem aktorskim, pracą z mikrofonem, promami, rozwojem postaci, interakcją z publicznością, unikalnym stylem walki, movesetem. Przyszli zawodnicy zapoznają się z tajnikami prezencji ringowej, a gdy są na to gotowi biorą udział w walkach treningowych, od których już tylko krok do debiutu na galach Kombat Pro Wrestling.

Co zabrać na trening?

Przychodząc na trening, powinieneś zabrać ze sobą koszulkę, spodenki, oraz wygodne, sportowe obuwie na zmianę. Bardzo wskazane są również miękkie ochraniacze na kolana oraz woda do picia.

Czy to bezpieczne?

Trenerzy z wieloletnim doświadczeniem dokładają wszelkich starań, aby treningi były przeprowadzane bezpiecznie i obyło się bez kontuzji. Drobne siniaki i otarcia to chleb powszedni na treningach wrestlingu. Większe kontuzje są rzadkością, jednak jak w każdym sporcie – nawet w przypadku jazdy rowerem – nie da się całkowicie wyeliminować ryzyka odniesienia kontuzji lub uszczerbku na zdrowiu. Dzięki doświadczeniu oraz profesjonalnemu podejściu trenerów, od początku istnienia federacji Kombat Pro Wrestling i Szkoły Wrestlingu KPW nie odnotowaliśmy żadnej poważniejszej kontuzji. Więc odpowiedź na pytanie „Czy to bezpieczne?” brzmi „tak”. Natomiast jeśli przeraża Cię wizja wylewania siódmych potów czy bycia rzucanym po ringu, cóż… w takim razie polecamy obóz szachowy 😉

Jakie możliwości daje Kombat Pro Wrestling?

Kombat Pro Wrestling to bardzo młoda i błyskawicznie rozwijająca się federacja. Złożona jest z najbardziej doświadczonych polskich zawodników oraz sporego grona nowych adeptów, uczących się wrestlingowego rzemiosła. Jeśli chcesz stać się częścią wrestlingowego świata, spróbować swoich sił jako wrestler, wrestlerka, manager, menedżerka, osoba od wywiadów, sędzia, komentator, konferansjer czy w jakiejkolwiek innej roli, to letni obóz KPW jest czymś, czego nie możesz przegapić.

Zakwaterowanie dla przyjezdnych

Osobom dojeżdżającym na trening spoza Trójmiasta pomagamy zorganizować wspólne zakwaterowanie z resztą przyjezdnych. Aby skorzystać z tej możliwości prosimy o prywatną wiadomość na fanpage KPW z około dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Cena

Cena za karnet miesięczny wynosi 150 zł. Nie ma możliwości płacenia za pojedynczy trening. Zakwaterowanie dla przyjezdnych z innych miast, wyżywienie oraz dodatkowe atrakcje nie są wliczone w cenę treningu.

Jak dołączyć do Szkoły Wrestlingu KPW?

Aby dołączyć do Szkoły Wrestlingu KPW wystarczy przyjść na trening oraz mieć ze sobą wydrukowany i podpisany formularz zgłoszeniowy. W przypadku osób w wieku 16-18 lat, wymagana jest również pisemna zgoda rodzica.