Termin: 15-28 lipca 2024
Miasto: Gdynia
Cena treningów:  650 zł
Cena zakwaterowania: 780 zł 
UWAGA! Rezerwacje zakwaterowania przyjmujemy do końca czerwca!
Wiek: 18+ (16-18 za zgodą rodziców)

Czym jest letni obóz wrestlingowy?

Obóz letni KPW to najlepsze miejsce i czas na rozpoczęcie swojej przygody z wrestlingiem, szansa na spróbowanie swoich sił lub po prostu nietuzinkowy sposób na najlepsze wakacje życia. Nasze obozy letnie organizowane są nieprzerwanie od 2015 r.

Wiek, płeć?

Treningi przeznaczone są dla osób pełnoletnich, kobiet oraz mężczyzn. Jeśli masz 16 lub 17 lat, również możesz wziąć udział, jednak wymagana będzie pisemna zgoda rodziców (dostępna do pobrania na stronie). Większość uczestników to osoby w wieku 16-35 lat. Nie ma górnego limitu wiekowego, jeśli czujesz się na siłach, zapraszamy!

Kto może wziąć udział?

Każdy kto chce się nauczyć jak zostać wrestlerem, wrestlerką, managerem, managerką, sędzią, komentatorem, konferansjerem, czy kimkolwiek innym w biznesie wrestlingowym, jest mile widziany. Nie potrzeba żadnego doświadczenia. Treningi odbywają się w dwóch grupach, zaawansowanej i początkującej. Jeśli nie miałeś wcześniej żadnego doświadczenia w temacie wrestlingu, znajdziesz się w grupie początkującej.

Miejsce treningów:

Sala gimnastyczna SP nr 17 w Gdyni, ul. Grabowo 12.

Trenerzy:

Na kadrę trenerską składają się najbardziej doświadczeni polscy wrestlerzy oraz ich asystenci.

Piękny Kawaler – Trener główny Szkoły Wrestlingu KPW. Najbardziej kontrowersyjny i nieprzewidywalny zawodnik w naszym kraju. Absolwent brytyjskiej szkoły Source Wrestling School. 13 lat doświadczenia w świecie wrestlingu. Trenowany m.in. przez takich wrestlerów jak Don Roid, Killian Dain (WWE), Mikey Whiplash. Pierwszy mistrz Kombat Pro Wrestling. Znany z wielkiego talentu ringowego, nietuzinkowej charyzmy oraz szokujących zachowań. Bezkompromisowy i wszechstronnie uzdolniony.

David Oliwa – Pochodzący z Krakowa zawodnik jest dziś topowym nazwiskiem w Kombat Pro Wrestling. Związany z federacją od samego początku jej istnienia. Były Mistrz KPW Oldtown. Jeszcze niedawno ulubieniec publiczności, szczególnie damskiej części. Obecnie wyraźnie odmieniony. Robi coraz większą karierę na ringach zagranicznych. Od 9 lat w biznesie. Trenowany przez takich zawodników jak Piękny Kawaler, Kamil Aleksander, Michael Kovac, Peter White.

Hans Schulte – Pochodzący z zachodnich Niemiec, były Mistrz KPW Tag Team. Wraz z Veitem Müllerem tworzą złowrogi, znany z twardego stylu ringowego tag team „Ordnung”. Swoje pierwsze kroki na niemieckim ringu stawiał już w 2006 roku. Jego główny trener i mentor to legenda niemieckiego wrestlingu Karsten Kretschmer. Toczył boje z takimi przeciwnikami jak Ludwig Kaiser (WWE), Michael Kovac, Doug Williams i wielu innych. 

Jak wyglądają treningi?

Uczestnicy obozu tradycyjnie dzieleni są na 2 grupy. Każda z nich trenuje po 3 godziny dziennie.

Grupa początkująca skupia się na podstawowych aspektach walki wrestlingowej, m. in. chain wrestlingu, odbijaniu się od lin, bezpiecznych upadkach, prostych wrestlingowych technikach, psychologii ringowej, promach, pracy z kamerą, zachowaniu w szatni, tworzeniu postaci. Adepci poznają prawidła rządzące biznesem wrestlingowym, pracują nad ogólną kondycją fizyczną, koordynacją ruchową, kontrolą ciała i wszystkimi elementami, które mają pozwolić im uczynić pierwsze kroki w świecie wrestlingu.

Grupa zaawansowana otwiera nowe możliwości. Adepci oraz zawodnicy szlifują umiejętności ringowe, pracują nad warsztatem aktorskim, pracą z mikrofonem, promami, rozwojem postaci, interakcją z publicznością, unikalnym stylem walki, movesetem. Przyszli zawodnicy zapoznają się z tajnikami prezencji ringowej, a gdy są na to gotowi biorą udział w walkach treningowych, od których już tylko krok do debiutu na galach Kombat Pro Wrestling.

Poniżej film przedstawiający jak wyglądają treningi w naszej szkole:

Co zabrać na trening?

Przychodząc na trening, powinieneś zabrać ze sobą koszulkę, spodenki, oraz wygodne, sportowe obuwie na zmianę. Bardzo wskazane są również miękkie ochraniacze na kolana oraz woda do picia. Miejsce zakwaterowania położone jest bardzo blisko sali treningowej, więc po treningu można się umyć w szatni lub w swoim mieszkaniu.

Czy to bezpieczne?

Trenerzy z wieloletnim doświadczeniem dokładają wszelkich starań, aby treningi były przeprowadzane bezpiecznie i obyło się bez kontuzji. Drobne siniaki i otarcia to chleb powszedni na treningach wrestlingu. Większe kontuzje są rzadkością, jednak jak w każdym sporcie – nawet w przypadku jazdy rowerem – nie da się całkowicie wyeliminować ryzyka odniesienia kontuzji lub uszczerbku na zdrowiu. Dzięki doświadczeniu oraz profesjonalnemu podejściu trenerów, od początku istnienia federacji Kombat Pro Wrestling i Szkoły Wrestlingu KPW nie odnotowaliśmy żadnej poważniejszej kontuzji. Więc odpowiedź na pytanie „Czy to bezpieczne?” brzmi „tak”. Natomiast jeśli przeraża Cię wizja wylewania siódmych potów czy bycia rzucanym po ringu, cóż… w takim razie polecamy obóz szachowy 😉

Jakie możliwości daje Kombat Pro Wrestling?

Kombat Pro Wrestling to młoda i ciągle rozwijająca się federacja. Złożona jest z najbardziej doświadczonych polskich zawodników oraz sporego grona nowych adeptów, uczących się wrestlingowego rzemiosła. Jeśli chcesz stać się częścią wrestlingowego świata, spróbować swoich sił jako wrestler, wrestlerka, manager, menedżerka, osoba od wywiadów, sędzia, komentator, konferansjer czy w jakiejkolwiek innej roli, to letni obóz KPW jest czymś, czego nie możesz przegapić.

Cena obozu

Cena obozu składa się z:
opłaty za treningi (650 zł)*
opłaty za zakwaterowanie (780 zł)**

Zatem jeśli przyjeżdżasz na obóz i chcesz skorzystać z zakwaterowania z resztą ekipy, łączna cena to 1430 zł. Wyżywienie i dodatkowe atrakcje nie są wliczone w cenę obozu.

*Opłata za treningi 650 zł może zostać uiszczona w gotówce pierwszego dnia obozu lub wcześniej przelewem na poniższe konto.

**Opłata za zakwaterowanie 780 zł musi zostać wykonana przelewem i zaksięgowana na poniższym koncie do 30 czerwca włącznie. Po 30 czerwca nie zwracamy wpłaconych pieniędzy, w przypadku rezygnacji.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wrestlingowe
ul. Perkuna 11
81-523 Gdynia
PKO BP
33 1020 1853 0000 9302 0475 9785

Miejsce zakwaterowania

Studencki Dom Marynarza Nr 4.
Ul. Maurycego Beniowskiego 20, 81-226 Gdynia
Mieszkania z pokojami 2 i 3 osobowymi z kuchnią i łazienką.

Zakwaterowanie przewidziane jest głównie dla uczestników, którzy przyjadą na obóz z innych miast, jednak również miejscowi mogą skorzystać z tej opcji.

UWAGA: Liczba miejsc noclegowych ograniczona. Po wyczerpaniu miejsc, wciąż oczywiście można wziąć udział w obozie, jednak uczestnik będzie musiał szukać zakwaterowania na własną rękę. Aby zarezerwować miejsce noclegowe należy wpłacić całość opłaty, czyli 780 zł, na podane wyżej konto, oraz poinformować nas o wpłacie. Kwota musi zostać zaksięgowana na naszym koncie do 30 czerwca włącznie.

UWAGA: Rezerwujemy noclegi tylko na pobyt dwutygodniowy. Po 30 czerwca nie zwracamy pieniędzy za rezerwację.

Proszę pamiętać, że jak co roku, nocleg nie zawiera wyżywienia – uczestnicy zwykle wspólnie udają się na obiad, natomiast pozostałe posiłki, można przygotowywać w kuchniach, które znajdują się w każdym mieszkaniu. Kuchnie są wyposażone we wszystko co potrzebne – kuchenka, lodówka, mikrofalówka, patelnie, garnki, sztućce oraz szklanki.

Co po treningach? Dodatkowe atrakcje?

Z roku na rok, kolejni uczestnicy przyznają, że obóz letni to nie tylko najlepszy czas, żeby zacząć przygodę z wrestlingiem, ale także najlepsze wakacje w ich życiu.

Jest to w głównej mierze zasługa wyjątkowej grupy ludzi, która bardzo szybko uczyni z Ciebie część rodziny Kombat Pro Wrestling, ale także nadmorskiego klimatu, który przyciąga miliony turystów rocznie.

Oprócz wspólnego trenowania, mieszkania razem przez te dwa tygodnie, staramy się korzystać z atrakcji, jakie niewątpliwie ma do zaoferowania Trójmiasto, bo po ciężkim wysiłku na treningu, na którym wylewamy siódme poty, każdemu należy się wypoczynek i rozrywka!

Przykładowe atrakcje:

 • plażowanie
 • wypady na miasto
 • banan wodny
 • gokarty
 • paintball
 • wycieczka rowerowa
 • gdańskie zoo
 • park trampolin Jumpcity Gdynia
 • Adventure Park Gdynia Kolibki
 • wycieczka na wydmy i plażę do Łeby
 • kino
 • sopockie molo
 • escape room
 • ognisko
 • imprezy
 • poznawanie Trójmiasta i jego najbardziej znanych obiektów

Wybór oczywiście uzależniony od finansów każdego z uczestników.

Czy warto wziąć udział?

Przyjedź i przekonaj się dlaczego letnie obozy wrestlingowe cieszą się coraz większą popularnością z roku na rok! Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o tym, żeby zostać wrestlerem lub chociaż spróbować swoich sił, ten obóz jest najlepszą opcją. Sprawdź sam(a) dlaczego ludzie z niecierpliwością czekają na to wydarzenie przez cały rok!

Każdy polski wrestler był na co najmniej jednym letnim obozie treningowym, ale większość zawodników pojawiło się na kilku. Jeśli szukasz najlepszej opcji na rozpoczęcie swojej przygody z wrestlingiem, ten obóz to szansa, jakiej nie możesz przegapić. Nie tylko zyskasz umiejętności potrzebne do stania się wrestlerem, ale nawiążesz przyjaźnie i więzi z ludźmi, z którymi spędzisz wiele czasu i zdobędziesz piękne wspomnienia. Gdy już będziesz w Gdyni dowiesz się od nas o wielu rzeczach, które można robić w czasie wolnym, żeby się nie nudzić i dobrze bawić.

Jak zapisać się na obóz?

Aby zapisać się na obóz, prosimy o wiadomość na adres: kpw@kpwrestling.pl lub kontakt przez facebooka.
Następnie poinformujemy o dalszych krokach. Odpowiemy również na wszelkie pytania i wątpliwości. Zbiórka uczestników odbędzie się pierwszego dnia obozu przed salą gimnastyczną przy ulicy Grabowo 12 o godz 13:00.

Dokumenty do pobrania, niezbędne do uczestnictwa w obozie:

DO ZOBACZENIA NAD MORZEM!