KPW GODZINA ZERO 2023

18.08.2023

18:00

KLUB NOWY HAREM
81-342 Gdynia, 3 Maja 28

WYNIKI

ZEFIR pok. FYNN FREYHART🇩🇪

W pierwszej walce gali KPW Godzina Zero 2023 doszło do starcia ulubieńców publiczności. Niemiecki zawodnik z polskimi korzeniami, Fynn Freyhart, po zaciętym pojedynku, uległ białoczerwonemu luchadorowi, Zefirowi. Doświadczenie „Freebirda”, który w niebieskim ringu stoczył już niejeden bój, oraz jego nieprzeciętna charyzma nie wystarczyły by przeciwstawić się powietrznej ofensywie i piorunującej szybkości Zefira. Zwycięstwem na najważniejszej gali roku ognisty luchador nie tylko dopisuje kolejny, bardzo ważny sukces do listy swoich osiągnięć w federacji, ale również zdobywa miano pretendenta do pasa KPW Oldtown, dzierżony obecnie przez Rosettiego.

Chairs Match
CHEMIK pok. LEON LATO

Chemik dokonał zemsty! Porażkę w Battle Royal na tegorocznym Pyrkonie potraktował bardzo osobiście. W trakcie tamtej walki najpierw został zaatakowany krzesłem co kosztowało go zwycięstwo, a później w battle royalu, swoją okazję wykorzystał Leon Lato, który wyrzucił go z ringu. W ramach rewanżu Chemik wyzwał Leona na chairs match, czyli walkę, w której użycie krzeseł jest dozwolone.

Tym samym w drugiej walce najważniejszej gali roku federacji KPW doszło do brutalnego pojedynku, w którym członek Gałęzi Gregoriańskiej wygrał, dając tym samym (jak szumnie zapowiadał przed walką) nauczkę Leonowi Lato. Starcie było jednak bardzo wyrównane, a Lato w wielu momentach przeważał. Ostatecznie jednak Chemik wykorzystał doświadczenie i dopiął swego. Późniejsze wydarzenia na gali KPW Godzina Zero 2023 pokazały jednak, że konflikt tej dwójki może jeszcze trochę potrwać.

KPW Oldtown Championship Match
ROSETTI(c) pok. LUDY LOHAN🇩🇪

Trzecia walka gali KPW Godzina Zero 2023 była starciem o tytuł KPW Oldtown. Obecny mistrz, Rosetti, bronił pasa przeciwko pretendentowi, którym był Niemiec Ludy Lohan – perspektywiczny zawodnik, który swoimi dobrymi występami w Niemczech i Austrii zaimponował decydentom federacji. Walka, choć momentami była bardzo wyrównana, pokazała jednak dominację ze strony Rosettiego, który zaliczył pewne zwycięstwo i po raz kolejny obronił tytuł. To druga z rzędu Godzina Zero, która zakończyła się dla „Sadysty z Łodzi” mistrzowskim sukcesem.

KPW Tag Team Championship Match
BRACIA FUX pok. DIE ORDNUNG(c)🇩🇪
NOWI MISTRZOWIE KPW TAG TEAM: BRACIA FUX

Zrobili to! Bracia Fux zostali nowymi mistrzami KPW Tag Team!
Michał i Filip dwukrotnie już byli bardzo blisko pokonania Die Ordnung, ale jednak czegoś brakowało. Do trzech razy sztuka! Tak było w ich przypadku. W drużynowej walce tegorocznej Godziny Zero młodzi zawodnicy z Polski rozprawili się z Veitem Müllerem i Hansem Schulte. Niemcy jak zwykle mieli przygotowany świetny plan działania, który miał zagwarantować im kolejny sukces. Ostatecznie jednak roczne panowanie Die Ordnung zakończyło się na najważniejszej gali roku, a reakcja publiczności na długo wyczekiwane i zasłużone zwycięstwo Fuxów była oszałamiająca! Kolejny piękny moment, który na zawsze zapisze się na kartach historii naszej federacji.

🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿IESTYN REES pok. David Oliwa

Jedną z największych niespodzianek gali KPW Godzina Zero 2023 była dotkliwa porażka Davida Oliwy. Popularny „Facet w gaciach” mimo iż sam jest słusznych gabarytów, wielokrotnie walczył z przeciwnikami jeszcze większymi i silniejszymi od siebie. Choć nie było łatwo, wychodził z tych pojedynków zwycięsko. Nigdy jednak nie mierzył się w KPW z kimś takim jak Iestyn Rees. To prawdopodobnie najpotężniejszy wrestler, jaki kiedykolwiek wystąpił w niebieskim ringu.

Walijski samiec alfa przeważał od początku, ale David raz za razem wstawał po kolejnych ciosach przeciwnika. W pewnym momencie jednak Rees całkowicie zdominował Oliwę i przewagi tej nie wypuścił już do końca. Pojedynek zamienił się w egzekucję. Iestyn zatriumfował, a Polak potrzebował pomocy ekipy medycznej, gdyż nie był w stanie samodzielnie udać się na zaplecze.

David Oliwa występuje w ringu KPW od początku istnienia federacji. Wydaje się jednak, że nigdy jeszcze nie odniósł w nim porażki tak dotkliwej i bolesnej jak ta.

Battle Royal
ZWYCIĘZCA: LEON LATO

Czy jest ktoś kto nie lubi wieloosobowych walk eliminacyjnych? Battle Royal to zawsze gwarancja wielkich emocji. Nie inaczej było tym razem. Pierwotnie w walce miało wystąpić 12 zawodników, jednakże zapowiedziany wcześniej David Oliwa nie był w stanie wziąć w niej udziału po starciu z Iestynem Reesem. Eliminacje przebiegały bardzo szybko, a fani nie mogli zmrużyć oka, aby przypadkiem czegoś nie przegapić. Największe emocje wzbudziła jednak finałowa rywalizacja. Jako ostatni na ringu zostali… Chemik i Leon Lato! W zorganizowanej wcześniej walce z krzesłami lepszy był Chemik. W Battle Royal górą był jednak Leon, który tym sposobem odebrał słodki smak wcześniejszego zwycięstwa swojemu rywalowi.
Leon Lato wygrał i zdobył kontrakt gwarantujący mu walkę o dowolny pas KPW w wybranym przez siebie momencie.

KPW Championship Match
🇮🇹RED SCORPION pok. GREG(c)
NOWY MISTRZ KPW: RED SCORPION

Walką wieczoru gali KPW Godzina Zero 2023 było starcie o pas mistrzowski KPW, w którym dotychczasowy mistrz, Greg, zmierzył się z ringowym weteranem i niezwykle utytułowanym wrestlerem z Włoch, Red Scorpionem.

Przed walką ciężko było wskazać faworyta. Każdy zawodnik miał całą paletę argumentów, które miały pomóc mu w zwycięstwie. Greg jeszcze przed rozpoczęciem pojedynku poinformował swoich sojuszników z Gałęzi Gregoriańskiej, że mają nie interweniować w walce. W przeciwnym razie zostaną oni usunięci z szeregów grupy. Samo starcie było bardzo wyrównane, jednak w pewnym momencie, gdy Scorpion był bliski doprowadzenia Grega do poddania, Mistrz KPW musiał złamać swoją wcześniejszą deklarację. Zaczął wołać o pomoc, a Chemik i Rosetti przybyli z odsieczą i zaatakowali pretendenta. Sędzia zakończył walkę poprzez dyskwalifikację, co skutkowało zwycięstwem Scorpiona, ale bez przejęcia pasa mistrzowskiego. Na arenę wszedł jednak prezes Krystian Malinowski, który wznowił walkę oraz usunął z okolic ringu członków Gałęzi Gregoriańskiej.

Ostatecznie wznowiony pojedynek zakończył się triumfem Red Scorpiona, który został nowym mistrzem KPW i zadeklarował, że będzie bronił naszego mistrzostwa na ringach całego świata! Po tych słowach na ring wszedł Leon Lato, który postanowił wykorzystać zdobyty wcześniej kontrakt. Wyzwał on nowego mistrza na walkę o pas KPW. Wyzwanie zostało przyjęte.