KPW Arena 20

KPW ARENA 20
ŚWIĄTECZNA AWANTURA

16.12.2022

16:00

KLUB NOWY HAREM
81-342 Gdynia, 3 Maja 28

Zapraszamy na świąteczną edycję gali wrestlingu z cyklu KPW Arena. Najlepsi polscy zawodnicy, goście z zagranicy, wielkie emocje, duża doza szaleństwa – rozrywka na najwyższym poziomie!

KARTA GALI

ZEFIR vs. ERYK LESAK

Na Godzinie Zero 2022 Zefir udowodnił, że jest „lotnikiem numer 1”. Biało-czerwony luchador jest uwielbiany przez fanów KPW, którzy za każdym razem dodają mu skrzydeł. Tym razem jednak rozpędzony odrzutowiec będzie musiał uważać, bo na jego drodze staje naprawdę duża przeszkoda.
Eryk Lesak, buńczuczny członek Gałęzi Gregoriańskiej oraz zawodnik wagi ciężkiej, zrobi wszystko, by Zefir zaliczył wyjątkowo twarde lądowanie. Po nieudanej próbie zdobycia tytułów mistrzowskich KPW Tag Team, Lesak postara się udowodnić „papieżowi polskiego wrestlingu” Gregowi, że godnie reprezentuje jego ugrupowanie.
Czy Eryk Lesak odkupi winy i pokaże swoim sojusznikom, że porażka na Godzinie Zero była tylko wypadkiem przy pracy? Czy jednak Zefir jeszcze raz zahipnotyzuje fanów swoim powietrznym artyzmem, dając jednocześnie sygnał, że jest gotów do walki z każdym rywalem, jakiego postawi przed nim zarząd federacji?

GREG (C) vs. LEON LATO

W brutalnym i wyniszczającym starciu na gali KPW Godzina Zero 2022, Greg pokonał Davida Oliwę i zdobył wreszcie upragniony tytuł Mistrza KPW. Po długim okresie bezkrólewia, w federacji panowanie objął samozwańczy „papież”, który dla jednych jest obiektem kultu, dla innych znienawidzonym dyktatorem, którego trzeba jak najszybciej obalić.
Jeśli faktycznie ktoś ma obalić Grega… to kto? Życiową szansę od prezesa KPW Krystiana Malinowskiego dostaje właśnie Leon Lato. Młody zawodnik zgodnie uważany jest przez trenerów Szkoły Wrestlingu KPW za nieprzeciętny talent i zawodnika, który będzie rozdawał karty w przyszłości. Walka tym razem, co prawda, nie będzie toczyła się o tytuł mistrzowski, jednak jeśli Leon zdoła pokonać przeciwności losu i wygrać to być może jego kariera wystrzeli w powietrze, a sam zawodnik w ciągu jednego wieczoru teleportuje się na sam szczyt.
Dla Grega zwycięstwo powinno być obowiązkiem. Dla Leona to największa szansa w życiu. Czy nowy champion pokaże się tak, jak na mistrza przystało? Czy może zlekceważy swojego przeciwnika, a ten wykorzysta okazję?

ŚWIĄTECZNA LOTERIA PREZESA MALINOWSKIEGO

Co jest dla Was najważniejsze w okresie Świąt Bożego Narodzenia? Atmosfera? Spotkania z rodziną? Wspólne śpiewanie kolęd? Wigilijne potrawy?
Dobra, dobra. My już wiemy, że są to… PREZENTY! 😜
KPW dobrze zna Wasze pragnienia, dlatego też na gali KPW Arena 20 Krystian Malinowski wcieli się w rolę świętego Mikołaja i zorganizuje dla Was wyjątkową LOTERIĘ ŚWIĄTECZNĄ KPW!
Każdy z Was może okazać się szczęśliwcem i zgarnąć mikołajkowy upominek od brodatego prezesa!

CHEMIK vs. DAVID OLIWA

David Oliwa zaliczył spektakularną porażkę na gali KPW Godzina Zero 2022. Po szalonej serii zwycięstw z przeciwnikami z różnych krajów wydawało się, że w walce z Gregiem postawi kropkę nad „i” i zdobędzie upragnione, mistrzowskie złoto. Rzeczywistość jednak brutalnie zweryfikowała jego marzenia. Ulubieniec publiczności musiał uznać wyższość „Papieża polskiego wrestlingu”, a porażkę zniósł niezwykle ciężko – zarówno fizycznie, jak i psychicznie.
Teraz Oliwa zamierza wrócić na dobre tory i jak najprędzej odbudować swoją pozycję, by jeszcze raz zbliżyć się do pasa KPW. Pierwszym przystankiem na tej drodze będzie starcie z Chemikiem. Arogancki i zimny jak głaz członek Gałęzi Gregoriańskiej nie odpuści i spróbuje postawić przed Davidem wyjątkowo trudne do przejścia przeszkody. Ma ku temu różne motywacje. Pierwsza z nich to rehabilitacja za porażkę w walce o mistrzostwo tag team na Godzinie Zero. Druga to chęć ostatecznego upokorzenia Oliwy. Trzecia i być może najważniejsza: przysięga czystości, którą Chemik złożył Gregowi. Jeśli wygra tę walkę, będzie mógł wreszcie dać ujście swojej frustracji i „dotknąć kobiety”. Obaj zawodnicy mają zatem szczególne powody, aby 16 grudnia dać z siebie wszystko.

KPW OldTown Championship Match
ROSETTI (C) vs. 🇮🇷DARIUS

Na gali KPW Arena 20 obejrzymy starcie o pas mistrzowski KPW Oldtown. Jest ono wynikiem splotu różnych okoliczności, które miały miejsce na Godzinie Zero 2022. Najpierw Darius wygrał 4-Way match i zdobył miano pretendenta do wspomnianego tytułu. Następnie Rosetti zdobył kontrakt na walkę o dowolny pas, w dowolnym momencie, wygrywając 15-osobowy battle royal. Na koniec, tuż po zakończeniu pojedynku o mistrzostwo KPW, Rosetti wszedł na ring i wyzwał wycieńczonego po walce Oliwę, którego bez trudności pokonał, odbierając mu KPW Oldtown Championship.
W związku z tym już 16 grudnia dojdzie do walki Rosetti kontra Darius o mistrzostwo Oldtown. Czy Polak, który oportunistycznie wykorzystał swoją szansę, dobijając półprzytomnego Oliwę, obroni pas w starciu, w którym jego rywal będzie gotowy na 100%? Czy może znany i lubiany Irańczyk zostanie nowym mistrzem, kończąc tym samym krótkie panowanie Rosettiego i zostawiając skazę na pomniku budowanym obecnie przez Gałąź Gregoriańską?

KPW TagTeam Championship Match
🇩🇪DIE ORDNUNG (C) vs. BRACIA FUX

Die Ordnung – Veit Müller i Hans Schulte – wyszli zwycięsko z 4-way tag team matchu i zostali nowymi drużynowymi mistrzami Kombat Pro Wrestling. Niemiecki team bez kompleksów zadebiutował w ringu KPW, pokonując Chemika i Eryka Lesaka, Primate’a i Tommy’ego Freemana oraz Braci Fux. Ci ostatni okazali się być dla nich najtrudniejszą przeszkodą. Przez długi czas wydawało się, że to właśnie popularni bracia sięgną po upragnione tytuły, jednak ostatecznie musieli oni uznać wyższość Niemców.
Dobra postawa Michała i Filipa na gali KPW Godzina Zero 2022 nie umknęła jednak zarządowi federacji i już wkrótce dostaną szansę na zrehabilitowanie się za porażkę. Tym razem zmierzą się z Die Ordnung w tradycyjnym tag team matchu, który będzie walką wieczoru gali KPW Arena 20: Świąteczna awantura. Bracia Fux zrobią zapewne wszystko, by pasy KPW Tag Team Championship nareszcie wróciły na polską ziemię. Jednak czy są w stanie pokonać niemieckich mistrzów?