KPW ARENA 20
ŚWIĄTECZNA AWANTURA

16.12.2022

16:00

KLUB NOWY HAREM
81-342 Gdynia, 3 Maja 28

Świąteczna edycja gali wrestlingu z cyklu KPW Arena!

WYNIKI

ERYK LESAK def. ZEFIR

W pierwszym pojedynku sporą niespodziankę sprawił Eryk Lesak. Krnąbrny przedstawiciel młodego pokolenia w KPW i zaufany żołnierz Gałęzi Gregoriańskiej zaskoczył fanów i pokonał Zefira. Po serii porażek Lesaka wydawało się, że doskonale dysponowany w ostatnim czasie luchador jest zdecydowanym faworytem. Eryk wysłał jednak wiadomość zarówno do zarządu federacji, jak i do rywali w szatni. Pokazał, że ci, którzy go skreślili, mylili się i że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w kwestii bycia największą nadzieją na przyszłość federacji.

DAVID OLIWA def. CHEMIK

W drugiej walce ostatniej gali ulubieniec sporej części publiczności David Oliwa pokonał Chemika. Dla Oliwy był to niezwykle trudny pojedynek, bo oprócz wymagającego przeciwnika musiał również zmierzyć się… z samym sobą. Na gali KPW Godzina Zero 2022 Oliwa nie tylko przegrał starcie 3 Stages of Hell z Gregiem, tracąc tym samym szansę na upragniony pas KPW, ale również w niecodziennych okolicznościach został pozbawiony swojego tytułu KPW Oldtown przez Rosettiego. Po tak dotkliwej porażce Oliwa musiał się wspiąć na wyżyny swoich możliwości, by mentalnie podnieść się po Godzinie Zero. Ostatecznie nie tylko pokonał Chemika, ale i rzucił wyzwanie całej Gałęzi Gregoriańskiej, którą ma zamiar zniszczyć. Chemik tymczasem nadal musi, zgodnie ze złożoną przysięgą, żyć w celibacie i oczekiwać na kolejną szansę od losu. Czy upragnione zwycięstwo nadejdzie na gali KPW Arena 21?

KPW OldTown Championship Match
🇮🇷DARIUS def. ROSETTI (C) via countout

Trzecia walka gali KPW Arena 20 odbyła się… i dużo więcej nie można o niej powiedzieć. Rosetti wyszedł na ring i stwierdził, że nie będzie bronił pasa KPW Oldtown przeciwko Dariusowi, ponieważ jest chory i nie zamierza podejmować ryzyka. Sędzia co prawda oficjalnie rozpoczął walkę, lecz Rosetti od razu opuścił ring, a arbiter odliczył go do 10. Darius wygrał przez wyliczenie, jednak zgodnie z zasadami, pas mistrzowski pozostał w rękach Rosettiego.

🇮🇷DARIUS def. LEON LATO

Upragniona walka Dariusa o pas KPW Oldtown praktycznie nie doszła do skutku. Irańczyk nie chciał jednak w taki sposób zakończyć swojego występu na gali KPW Arena 20. Wziął mikrofon do ręki i rzucił otwarte wyzwanie całej szatni KPW. Odpowiedział na nie Leon Lato! Młody zawodnik sprawił pretendentowi do tytułu Oldtown sporo problemów i po raz kolejny pokazał się fanom z bardzo dobrej strony. Ostatecznie doświadczenie irańskiego wojownika przeważyło i zdołał on pokonać Leona. Był to jednak bardzo ciekawy i wyrównany pojedynek. Jesteśmy przekonani, że obaj zawodnicy w przyszłości dostarczą fanom KPW jeszcze wiele powodów do radości.

KPW TagTeam Championship Match
🇩🇪DIE ORDNUNG (C) def. BRACIA FUX

  W walce wieczoru Bracia Fux po niezwykle zaciętym starciu ostatecznie musieli uznać wyższość Mistrzów KPW Tag Team Die Ordnung. Veit Müller i Hans Schulte byli doskonale przygotowani, jednak podobnie jak w walce czterech drużyn na KPW Godzina Zero 2022, niewiele brakowało, by to Filip i Michał zostali nowymi mistrzami. Polski duet znów musiał obejść się smakiem. Wydaje się jednak, że Bracia Fux nie odpuszczą i nadal będą próbowali zrobić wszystko, by zdobyć upragnione tytuły. Niemcy z kolei, po walce brutalnie zaatakowali pokonanych przeciwników. Z pomocą przybyli im jednak Leon Lato i Zefir. Ostatecznie zainterweniował prezes KPW Krystian Malinowski, który zapobiegł rozwojowi chaotycznej sytuacji i oficjalnie ogłosił, że na gali KPW Arena 21 odbędzie się walka Zefir i Leon Lato vs Die Ordnung o pasy KPW Tag Team Championship!